Jak U Siebie – sposobem na tani najem ?

Agnieszka Stec-Bielak        03 grudnia 2014        Komentarze (0)

Green apartment mockup on blueprintsDoczekaliśmy się kolejnej inicjatywy w zakresie wynajmu lokali.

Otóż, ruszył Państwowy Fundusz Mieszkań na Wynajem utworzony przy Banku Gospodarstwa Krajowego.

Fundusz, jak zapowiada na stronie www.jakusiebie.pl, umożliwi wynajem nowych mieszkań potencjalnym najemcom, na korzystniejszych warunkach niż rynkowe, z niższymi stawkami za media, nowe, wykończone, ze stabilnym – nawet 10 letnim okresem wynajmu…

Brzmi odrobinę jak bajka, a raczej Bożonarodzeniowe życzenie do Świętego Mikołaja, niemniej jednak w Poznaniu ruszył już pierwszy projekt z udziałem Funduszu.

Oferowane 124 mieszkania przy ul. Saperskiej 32Bi 32C, mają być udostępnione pierwszym najemcom już z końcem marca 2015 r.

Niestety, zainteresowani nie mogą jeszcze poznać szczegółowych zasad wynajmu – dopiero bowiem po 7.01.2015 r. ruszy internetowy system na stronie Funduszu www.jakusiebie.pl.

Wtedy również dowiemy się, kto będzie miał pierwszeństwo w zawarciu umowy, jakie warunki najmu zostaną zaoferowane i jaki będzie faktyczny standard oferowanych lokali.

Celem Funduszu, zgodnie z zapowiedziami rzecznika prasowego BKG, jest zwiększenie runku wynajmowanych lokali ponad obecny poziom 4% i zbliżenie go do średniej europejskiej.

Kolejne inwestycje, w sumie obejmujące blisko 3500 mieszkań, planowane są w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Katowicach.

Może więc warto, planując zmianę obecnego mieszkania, bliżej przyjrzeć się ofercie Funduszu.

Na obecnym etapie realizacji projektu, warto jednak rozważać go jedynie, jako jedną z opcji na zmianę widoku z okna.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: